90’lı Yıllarda Geçen Bir Aşk Hikayesi : Aşk 101 Fragmanı Yayınladı!
90’lı Yıllarda Geçen Bir Aşk Hikayesi : Aşk 101 Fragmanı Yayınladı!

90’lı Yıllarda Geçen Bir Aşk Hikayesi : Aşk 101 Fragmanı Yayınladı!

Son zamanlarda RTÜK’ün almış olduğu karar ile sık sık gündeme gelen Netflix, yerli dizi Aşk 101’e ait olan ilk fragmanı yayınladı. Yayınlanan Aşk 101 fragmanı ile bizleri 90’lı yıllarda geçen bir aşk hikayesi karşılıyor.

Aşk 101 Fragmanı Bizleri 90’lı Yıllara Götürüyor

Bildiğiniz üzere Netflix Türkiye, Çağatay Ulusoylu Hakan: Muhafız dizisiyle hatırı sayılı izleme sayılarına ulaşmıştı. Bu dizinin ardından ikinci yerli dizi projesi  Atiye ile yoluna devam eden Netflix Türkiye, bu diziyi ise 2019’un sonuna doğru yayınlayacağını açıklamıştı. Bu doğrultuda yerli projelere de ağırlık veren Netflix, şimdi de yeni Türk dizisi Aşk 101 fragmanı ile karşımızda.

Global adının ”Love 101” olarak lanse edilen dizinin ilk fragmanı Netflix Türkiye Youtube sayfası üzerinden yayınlandı:

Aşk 101 Fragmanı

Ay Yapım imzası ile hazırlanan dizinin kadrosunda; Kubilay Aka, Alina Boz, Mert Yazıcıoğlu, Pınar Deniz Bade, Bade İşcil, Selahattin Paşalı ve Kaan Urgancıoğlu gibi tanıdık simalar yer alıyor.

26 Haziran’da çekimleri başlayan Aşk 101’in senaryosu da Meriç Acemi tarafından kaleme alındığını görmekteyiz. Şimdilik, dizinin yayın tarihi ile ilgili henüz resmi bir açıklama yapılmadı. Fakat 2020 yılı içerisinde beklenen diziden gelen erken tanıtım videosu ise, acaba dizinin yayın tarihi biraz geriye mi alındı sorusunda beraberinde getirdi.

Aşk 101 / Love 101 Dizisinin Konusu

Netflix Türkiye tarafınca yapılan açıklama ile beraber, Aşk 101’in konusu da resmi sitesi üzerinden paylaşıldı. Bu kısımda ise aynen şu ifadelere yer veriliyor:

1990’lar Türkiyesi’nde, dışlanmış bir grup genç, onlarla kalmak için sebebi olsun diye sevgili öğretmenlerini birbirine aşık etmek için el ele verir.