Colony Dizi İncelemesi
Colony Dizi İncelemesi

Colony Dizi İncelemesi

USA Network’un özel olarak hazırlatmış olduğu dizisi Colony konusu yerine oyuncularıyla dikkat çeken yapımlar arasına girmeyi başardı. Diziye baktığımızda Lost yapımından yakından tanıdığımız Sawyer “Josh Holloway” rol alırken, The Walking Dead dizisinden tanıdığımız Sarah “Sarah Wayne Callies” başrollerde yer alıyor. İki ünlü oyuncunun dizide ne kadar rol alacağı kesin olarak bilinmezken başrolleri canlandıracakları tahmin ediliyor. Yapımın yönetmeni “Ryan Condal” kariyerinin başlarında ancak senaristi “Juan José Campanella” çekimlerde ekibe büyük destek veriyor. Daha önce aldığı ödüllerle tanınan Juan’ı drama yapımlarıyla tanımışken aksiyon, macera, bilim kurgu kategorisinde nasıl bir dizi ortaya çıkartacağı merak konusu. Colony dizisinin ilk sezonunda 13 bölüm yer alması planlanırken her bölüm 40 dakikadan oluşacaktır ve çekimleri Amerika Los Angeles‘da yapılmaktadır. Perşembe günleri yayınlanacak olan yapım 14 Ocak 2016 tarihinde yayınlanacak olan pilot bölümüyle izleyicilerinin karşısına çıkacaktır.

Colony Konusu

Davetsiz misafirlerin dünyayı işgal etmelerinin ardından yönetime karşı çıkarak sistemi kabul etmeyen bir grup tarafından oluşturulan topluluğa Colony ismini vermişlerdir. Bu insanlar bir arada kalarak mücadele etme konusunda kararlı bir topluluk haline gelirler. Irkın hayatta kalabilmesi için çok zor kararlar vermesi gerekiyor. Asilerin aksine bir başka grupta hükümetle iş birliği içerisinde çalışmaya karar verir. Bir tarafta davetsiz işgalciler bölgeyi ele geçirmek isterken içeride asilerin iç savaş çıkarmak istemesi hükümeti zor durumda bırakmaktadır.

L.A kolonisi içerisinde doğmuş ve büyümüş olan Will problemler yaşayan ailesini korumak için hükümetle anlaşma yaparak koloniyi içeriden çökertme planına dahil olur. Üç çocuk annesi olan karısını korumak ve bölgeden çıkartmak için bu anlaşmayı yapması gerekir. Bir taraftanda doğdu ve inandığı direnişe ihanet etmek zorunda olması işlerini daha zor bir hale getirecektir. Koloni’de birçok dostu bulunmaktadır. Peki hükümet onlara ne yapacak ?

Colony Dizi Fragmanı

Colony Dizi Yorumu

Çok yakından tanıdığımız iki önemli oyuncu bulunuyor. Onlar aracılığıyla birçok kişinin diziye şans vereceğini düşünüyorum. İlk bölümlerini izlediğimizde daha detaylı eleştiriler yapmak mümkün. Genel olarak incelediğimizde dizi hakkında başarılı olacağını söyleyebiliriz. Bilim kurgu, sadece yakın gelecekte görebileceğimiz teknolojik ve mimari farklılıkları gösterirken yapıma farklı bir bakış açısı katıyor. Aksiyon ve maceranın yüksek olması beklenirken dramında iyi bir şekilde işlenerek insanlara mesajlar ve bazı dersler verilmek istenmiş gibi gözüküyor. En azından ilk sezonu görmeye değer diyebilirim…

Colony
Çekim Kalitesi
8.2
Oyuncular
8
Senaryo
8
Ses Kalitesi
8
Okuyucu Derecelendirmesi0 Oy
0
Kaliteli oyuncu kadrosu
Kaliteli yapımcı ekibi
Senaryonun kaliteli olması
Gizemin çok fazla olması
8.1