Romu Ristorante, Ataköy
Romu Ristorante

Ataköy’de Gerçek İtalyan Mutfağının Adresi: Romu Ristorante

Ünlü restoran Madeo’nun ortağı Erdal Doğan, Ataköy’de yeni restoranı Romu Ristorante’yi hizmete açtı. Şef Müjdat Gürsoy’un yönetimindeki restoran, İtalyan mutfağındaki gerçek ve taze lezzetlerle kendini tanıtıyor.

Madeo’nun Ortaklarından Yeni Bir Girişim: Romu Ristorante

Erdal Doğan, meslek hayatına İstanbul Doors Group’ta başladı ve Karaköy’deki popüler işletme Madeo’nun ortaklarından biri oldu. Şimdi ise son projesi Romu Ristorante’yi Ataköy’de hizmete açtı. İsmini tarihi Roma şehrinin kuruluş hikayesinden alan mekan, keyifli bir lezzet yolculuğuna çıkarıyor.

Ferah Bahçesi ve Modern İtalyan Mimarisiyle Romu Ristorante

Endemik bitkilerin ve limon ağaçlarının çevrelediği ferah bir bahçeye sahip olan restoran, modern İtalyan mimarisiyle lezzetseverlere şehrin karmaşasından uzaklaşma fırsatı sunuyor. Taş fırından gelen pizza kokuları, taze makarnalar ve geleneksel İtalyan mutfağının sevilen lezzetleri, unutulmaz bir deneyim vaat ediyor.

Unutulmaz Anlar ve Deneyimler Yaratma Hedefi

İlkbahar-yaz menüsü, gastronomi teknikleri ve kalite ön planda tutularak özenle ve titizlikle tasarlanmış. Romu Ristorante’nin kurucusu Erdal Doğan, “Amacımızı sadece üst gastronomik menü sunan bir restoran oluşturmanın ötesinde bizi tercih eden misafirlerimize unutulmayacak anlar ve deneyimler yaşatmak ve yoğun iş yaşamının zorlu akışı içerisinde onların mekânsal hazlarını artırmak olarak belirledik.” diyor.

Gerçek ve Taze İtalyan Lezzetleri

Şef Müjdat Gürsoy yönetimindeki Romu Ristorante’de başlangıçlar arasında Pancar Tartar, %100 keçi sütünden yapılan keçi peyniriyle, kırmızı şarap sirkesi ve zeytinyağı ile ağır ateşte fırınlanan pancarla sunuluyor. Ağır Ateşte Pişmiş Dana yanak ise Balıkesir yöresine ait olan dana yanağı, kırmızı şarapla tatlandırılıp ağır ateşte konfi yöntemiyle pişirilerek sunuluyor. Bu eşsiz lezzetler, restoranın gerçek ve taze İtalyan lezzetlerine olan bağlılığını gözler önüne seriyor.

Akdeniz Temalı İtalyan Mimarisi ve Özgün Gastronomik Değerler

Erdal Doğan’ın belirttiği gibi, Akdeniz temalı İtalyan mimarisi ile inşa edilen Romu Ristorante, menüsünde yer alan yemeklerin özgün Akdeniz ve özellikle İtalyan mutfağına özgü gastronomik değerlerle harmanlandığı bir mekan. Seçkin ve kaliteli malzemelerle oluşturulan menü, İtalyan ve Akdeniz mutfaklarının en iyi özelliklerini bir araya getiriyor.

Ataköy’ün Yeni Lezzet Duraklarından: Romu Ristorante

Erdal Doğan, “Farklılık ve kalite arayan lezzet yolcularımızı Ataköy’ün bu yeni ve seçkin lezzet durağında buluşmak üzere mekanımıza bekliyoruz.” diyerek, tüm lezzetseverleri Romu Ristorante’ye davet ediyor.