Cam Termal Otel

Ankara’nın En İyi Termal Otelinde Termal Havuz Deneyimi

Ankara, Türkiye’nin başkenti olmasının yanı sıra termal turizm açısından da oldukça dikkat çekici bir destinasyondur. Şehirde yer alan birçok termal otel, yerli ve yabancı konuklar için eşsiz bir rahatlama ve iyileşme fırsatı sunar. Fakat Ankara’nın en iyi termal otellerinden biri olarak her daim öne çıkan ve termal havuz deneyimi konusunda rakiplerini geride bırakan Çam Otel, içerisine adım attığınız anda şifalı suları ile sizi kendine çekecektir!

Termal Havuz Nedir?

Termal havuzda Duran Bir Çift

Termal havuz, doğal kaynaklardan elde edilen sıcak suların kullanıldığı ve genel olarak dinlenme, iyileşme amacı ile tasarlanan bir havuzdur. Termal havuzlarda suyun sıcaklığı yeraltından gelen jeotermal enerji ile sağlanır. Bu sular genellikle çözünmüş mineral, demir, doyurulmuş bikarbonat ve diğer birçok unsur açısından zengindir.

Termal Havuz Faydaları Nelerdir?

Termal Havuzda Duran Bir Kadın

Termal havuzun faydaları arasında; kas ve eklem ağrılarını hafifletmesi, stresi azaltması, kan dolaşımını artırması, cilt problemlerine iyi gelmesi ve kronik ağrıları dindirmesi gibi unsurlar yer alır.

1.   Kas ve Eklem Ağrılarını Azaltır

Termal havuzlarda yer alan sular, vücuttaki kasları rahatlatır ve kan dolaşımını artırır. Böylelikle ağrılar zamanla hafiflemeye başlar. Hidroterapi yöntemleri ile ağrılı bölgeler iyileştirilebilir.

2.   Stresi Azaltır

Termal havuzlarda suyun sıcaklığı yüksek olduğu için kaslar gevşer. Bu da stres hormonlarının azalmasına yardımcı olur. Ayrıca sıcak suyun içinde olmak, endorfin ve serotonin gibi canlandırıcı hormonların daha fazla salınması konusunda rol oynar. Kişi kendini zinde hisseder.

3.   Kronik Ağrıları Azaltır

Minerallerin ağrı kesici özelliğe sahip olduğu birçok araştırma ile de kanıtlanmıştır. Kasılmaya bağlı gerçekleşen ağrılarda, artrit sorununda ve kas ağrısı gibi problemler yaşandığında direkt olarak termal suların şifasına yönelebilirsiniz. Doğal bir sıcaklığa sahip olan bu sular sayesinde eklemler yumuşar, vücut esnekliği artar

4.   Diyabet Konusunda Destekleyicidir

Tip 2 diyabet rahatsızlığının en büyük destekçilerinden biri termal havuzlardır. Haftada bir kez düzenli şekilde termal havuzda vakit geçiren bir tip 2 diyabet hastasının kan şekerinde %13 seviyesinde azalma olduğu ortaya çıkmıştır.

5.   Cilt Problemlerine İyi Gelir

Pürüzsüz ve bebeksi bir cilde kavuşmak isteyen bireyler, termal havuzda düzenli olarak vakit geçirmelidir. Termal suların içerisinde yer alan silisyum ve potasyum sayesinde cilt parlar. Renk eşitsizlikleri yok olur. Doğal bir cilt görünümü ortaya çıkar. Ayrıca sedef ve egzama gibi rahatsızlıkların tedavisinde de termal havuzlar önemli bir rol oynar.

Çam Otel’de Termal Havuz Deneyimi Bir Başka Güzel!

Ankara Kızılcahamam bölgesinde yer alan otel, termal havuz deneyimi sayesinde konuklarına şifa dolu bir tatil yapma seçeneği sunar. Sıcak su kaynakları ile ünlü Kızılcahamam ilçesinde yer alan bu otel, termal suların faydalarını bizzat uygulamalı olarak keşfetmek isteyenler için harika bir opsiyondur.

Otelin termal havuzları, doğal minerallerle zenginleştirilmiş sıcak suları ile misafirlerini karşılar. Bu termal sular, yorgunluğu hafifletirken bedeni rahatlatıp kişinin kendini adeta yenilenmiş hissetmesini sağlar. Günlük sorumlulukların verdiği stres ve yorgunluktan bu şekilde uzaklaşabilirsiniz. Çam Otel, aile otelidir; sevdiklerinizle beraber son derece memnun kalacağınız bir sağlık tatili yapmak için dilediğiniz zaman burayı ziyaret edebilirsiniz!