Ayvalık Tekne Gezisi
Ayvalık Tekne Gezisi

Ayvalık Tekne Gezisi

Ayvalık’a geldiğinizde yapmadan dönmemeniz gereken etkinliklerden biri de şüphesiz ki tekne gezileri. Bu gezilerle çevredeki adaları keşfedebilir, verdiğiniz molalarda muhteşem Ayvalık denizinin tadını çıkarabilir, unutulmaz anlar yaşayabilirsiniz.

Tekne gezileri

Tekne turları genel olarak sabah 10 gibi kent merkezindeki Ayvalık limanından başlıyor ve akşam 18 gibi turunuzu bitirmiş oluyorsunuz. Gün içinde tekne sürekli etkinlikler düzenleniyor. Teknelerdeki ses sistemleri, müzisyenler ve animatörler eşliğinde çeşitli yarışmalar ve eğlenceler düzenleniyor.

Tekneler gün boyunca adaların yanından geçiyor ve önemli noktalarda size eşlik eden tur rehberiniz bölge hakkında bilgiler veriyor. En az 3 ayrı noktada yüzmek için molalar veriliyor. Eğer gerekli ekipmanlarınızı da yanınızda götürürseniz su altı güzelliklerini görebilirsiniz.

Genellikle tekne gezileri için verdiğiniz ücrete her şey dâhil oluyor. Öğle saatlerinde Ayvalık yöresine özgü Papalina balığı, taze otlarla hazırlanmış salata ve çeşitli meyveler ikram ediliyor. Dönüş yolunda ise tekneler 1 saat için Cunda adasına demirliyor. Bu süre içinde Cunda adasında sevdikleriniz için hediyeler satın alabilir ve Taş Kahve’de dinlenebilirsiniz.

Tekneler nerelere uğruyor?

Teknelerin sıklıkla uğradığı yerlerden biri olan Martı Koyu’nda genellikle yemek molaları veriliyor. Bu bölgeye bu ismin verilmesinin sebebi ise ziyaretiniz sırasında teknenin etrafında uçan ve sizden ekmek bekleyen martılar. Akvaryum Koyu, tekne turlarının en fazla uğradığı yer, burada suyun 10-15 metre altını rahatlıkla görebilirsiniz. Ayvalık’ın en temiz koylarından olan bu koyda mutlaka yüzmelisiniz. Cunda Adası ise tekne turlarının son olarak uğradığı yerdir ve burada hediye almak isteyen veya adayı gezmek isteyen ziyaretçiler için bir saatlik mola verilir.