Malibu Coco-Cooler Tarifi

Malibu Coco-Cooler Tarifi

Malibu, likör denildiğinde akla gelen ilk isimlerden biri olmuş, büyük bir alkol markası. Hal böyle olunca markanın resmi kokteyllerini seçmesi de büyük bir olay haline geliyor. Malibu her sene yarışmalar düzenleyip yeni tatlar, yeni kokteyller yapmış ödüllü barmenlerin tariflerini deneyip, bunların içinden en beğendiği kokteyli Malibu resmi kokteyli olarak reçetesine ekliyor. Bugün size anlatacağımız kokteyl de bu yarışmanın en güzel kokteyli. Malibu Coco-Cooler.

Hemen Gerekli Malzemelere Geçelim

  • Malibu
  • Kola
  • Lime

Bu kadar mı? Hadi Başlayalım..

Öncelikle şunu belirterek başlayaşım. Orijinal tarifte ” Angostura Bitters ” adı verilen bir çeşit baharat tadında bir ekleme bulunuyor. Tadında pek bir fark oluşturmadığından ve Türkiye’de bulması kolay olmadığı için biz evde yaparken bunu kullanmayacağız.

Yarım lime’ın güzelce suyunu çıkararak işe başlıyoruz. Lime yeşil limon olarak da anılan, farklı bir limon çeşididir. Büyük manavlarda yada “CarrefourSA” gibi marketlerden genelde temin edebileceğimiz lime’ın fiyatı bir hayli uçuk. Tanesi 1-2 TL arası bir fiyata bulunabilir.

Bir lime’ın yarısını 4 parçaya bölüp bardağın içine atıp ezerek suyunun çıkmasını sağlıyoruz. Daha sonra bardağımızı küp buzla doldurarak, 2 shot Malibu 3 shot kola ekleyip karıştırıyoruz ve geriye sadece süslemek kaldı. İsterseniz bir tam dilim lime yada limon dilimi ve pipeti de bardağımıza ekledikten sonra Malibu tarafından seçilmiş, Malibu kullanarak yapabileceğiniz en lezzetli kokteyllerden birisi bize keyif vermek için hazır bekliyor!