Bu Yaz Kıbrıs’a Gitmek İçin 5 Neden

Bu Yaz Kıbrıs’a Gitmek İçin 5 Neden

Muhteşem bir yaz tatili geçirmek isteyenlere bir tavsiyem olacak. Çocukluğumdan beri gidip geldiğim yer Kıbrıs. 90’larda her ne kadar pahalı ve hatta hayatın bile sıkıntılı olduğu bir yer olsa da Kıbrıs 2000’li yılların başından beri tatil için gerçekten harika bir yer.

Çocukluğumun en güzel deniz anılarının olduğu yer Kıbrıs. Her sabah erkenden kalkıp gittiğimiz en güzel koylar, gün boyu en eğlenceli zamanları unutmak mümkün değil.

Şimdi gelelim Kıbrıs’ı neden seçmeniz gerektiğine. Öncelikle Kıbrıs sadece yaz tatili için değil uğruna verilen savaşlarla ve zengin tarihi ile tanınması gereken bir ülke yavru vatana hiç gitmediyseniz, kesinlikle tatil için tercih ettiğiniz zaman günlük turlara katılmalısınız ya da kendinize Kıbrıs Gezilecek Yerler listesi yapmalısınız daha önceki Kıbrıs Gezilecek Yerler yazımı okumalısınız.

Ada Denizi

Kıbrıs Adası Denizi
Kıbrıs Adası Denizi

Adanın denizi gerçekten muhteşem. Adeta balıklarla beraber yüzüyorsunuz. Koyları, otellerin plajları gerçekten çok güzeldir. Akdeniz’in en güzel tatil planlarında kesinlikle yer alması gerekir.

Ada Yemekleri

Kıbrıs Şeftali Kebabı
Kıbrıs Şeftali Kebabı

Adanın kendine özgü lezzetleri var. Mesela hellim peyniri, şeftali kebabı ya da mezeleri. Akdeniz’in klasik damak tadına uygun olan her şeyin en güzelini burada bulmanız mümkün.

Ada Otelleri

Kıbrıs Otelleri
Kıbrıs Otelleri

Bütçenize en uygun olanı bulabileceğiniz yer Kıbrıs. Hem seçenek çok fazla hem de en lüks, en konforlu, en güzel otelde tatil planınızı kolaylıkla yapabiliyorsunuz.

Ada Gece Hayatı

Kıbrıs Gece hayatı
Kıbrıs Gece hayatı

Kıbrıs gece hayatı denilince akıllara önce casinolar sonra da gece kulüpleri gelir. Gerçekten en eğlenceli zamanları burada geçirebilirsiniz.

Tarihi Özellikleri

Girne Kalesi
Girne Kalesi

Geçmişten günümüze kadar gelen kaleleri, tarihi yapıları, doğal güzellikleri ve daha fazlasını tanımak için şehir şehir Kıbrıs’ı gezmek gerekir. Bunun için gezilecek yerler listenizi hazırlayın ya da yukarıda da söylediğim gibi günübirlik turlara katılabilirsiniz.