Efsanevi Filmin Devamı Geliyor, Gladiator 2 ‘ye Hazır mısınız?
Efsanevi Filmin Devamı Geliyor, Gladiator 2 ‘ye Hazır mısınız?

Efsanevi Filmin Devamı Geliyor, Gladiator 2 ‘ye Hazır mısınız?

Russell Crowe ve Joaquin Phoenix’i bir araya getiren ve 2000’li yıllara damgasını vuran Oscar ödüllü Gladiator filminin devam hikayesi geliyor.

2000 yılında çıkan ve çok kısa sürede muazzam bir başarı elde eden Gladiator, En İyi Film Ödülü dahil 5 adet Oscar kazanmayı başarmıştı. Ridley Scott’ın yönetmenliğinde Russell Crowe ve Joaquin Phoenix sırasıyla Maximus ve Commodus rollerinde bu filmde yer almıştı. Aradan geçen bunca yıldan sonra şimdi serinin devam filmi olan Gladiator 2 için çalışmalar başladı.

Deadline’ın haberine göre Ridley Scott, aradan geçen uzun yılların ardından Gladiator 2 için düğmeye basmış. Bir devam filmi şeklinde planlanan ve aynı hikayeye farklı bir açıdan devam edeceği belirtilen bu film Lucilla’nın oğlu Lucius’a odaklanacak. Özellikle Maximus’un genç Lucius üzerinde bıraktığı etki hikayenin ilerleyişine doğrudan etki edecek.

Ridley Scott’ın yine yönetmen olacağı bu filmde Peter Craig’in senarist olması bekleniyor. Peter Craig daha önce Hunger Games ve Top Gun: Maverick gibi yapımlarda yer almıştı. Bu iki isim dışında henüz başka bir detay belli değil. Ancak, Ridley Scott’un kendi şirketi ana yapımcı olarak karşımıza gelecek. Stüdyo olarak da Paramount’ın adı geçiyor. Eh açıkçası Gladiator 2 ‘ye yeşil ışık yakıldığını öğrenmek bile bu filmle büyümüş bir nesil için fazlasıyla mutluluk verici bir haber.