İstanbul’un En İyi 7 Yeni Nesil Meyhanesi

İstanbul’un En İyi Yeni Nesil Meyhaneleri

Hareketli ve slow müzikleriyle eski fasıllı meyhanelerden çok farklı olan İstanbul’un en iyi yeni nesil meyhaneleri hakkında bir liste hazırladık. 1400’lü yıllardan günümüze kadar ulaşan meyhane kültürü yeni versiyonlarıyla da dikkat çekmeye başladı.

Eski meyhane kültüründe müzik olarak fasıllar öne çıkıyordu. Ayrıca eski meyhanelerde menüler sadeydi. Fakat teknolojinin gelişmesi, yenilenen dünya meyhane kültürünü de bambaşka boyuta taşıdı. Günümüzdeki meyhane kültüründe eğlenceli, hareketli ve slow müzikler çalıyor. Eski meyhanelerdeki fasılın yerini slow müzikler almış durumda. Eğlencenin ön planda olduğu İstanbul’un en iyi yeni nesil meyhanelerini aşağıda detaylı bir şekilde hazırladık. İşte detaylar!

İstanbul’un En İyi 7 Yeni Nesil Meyhanesi

Eğlencenin tadına doyamayacağınız İstanbul’un en iyi yeni nesil meyhaneleri şu şekildedir:

Firuze Beyoğlu

Firuze Beyoğlu
Firuze Beyoğlu

Firuze Beyoğlu, romantik ortamıyla İstanbul’da dikkat çeken meyhanelerin başında geliyor. Özel günlerinizi kutlayabileceğiniz bu mekanın manzarasına çok bayılacaksınız. Müşteri memnuniyetini ön planda tutan mekanın ortamının yanı sıra menüleri de tam not alıyor. Beyoğlu’nda yer alan bu nezih mekana gelmeden önce randevu almanızı öneririz.

Cemiyet Meyhane

Cemiyet Meyhane
Cemiyet Meyhane

İstanbul’un gözde semti Beyoğlu’nda konumlanan Cemiyet Meyhane, canlı müzik performansıyla yeni meyhane kültürünü açıkça bizlere sunuyor. Cemiyet Meyhane’de hareketli müziklerle eğlenip slow müziklerde efkar dağıtacaksınız.

Duble Meze Pera

Duble Meze Pera - Yeni Nesil Meyhaneler
Duble Meze Pera

Beyoğlu’nda yer alan ünlü meyhanelerden olan Duble Meze Pera, teras keyfi sunuyor. İstanbul’un görkemli manzarasına karşı sevdiklerinizle doyasıya eğlenebilirsiniz. Zarif, şık dekoru ve meze çeşitleriyle de dikkat çeken bir mekan olduğunu söyleyebiliriz.

Şişko Perihan Meyhane

Şişko Perihan - Arnavutköy Yeni Nesil Meyhane
Şişko Perihan

İstanbul’un en iyi yeni nesil meyhaneleri listemize Şişko Perihan’ı ekleyebiliriz. Şişko Perihan Meyhane; özgün mezelerle müşterilerini ağırlıyor. Perihan’a özgü olan 8 adet gurme mezesini de bu muhteşem mekanda tatma şansına sahip olacaksınız. Mekan dekoru başta olmak üzere sunum gibi pek çok unsur müşterilerinin beğenisini kazanmıştır.

Ahali Teşvikiye

Ahali Teşvikiye - En İyi Yeni Nesil Meyhaneler
Ahali Teşvikiye

Muhteşem atmosfere sahip Ahali Teşvikiye; farklı meze türleriyle insanların damak tadına hitap ediyor. Günümüzü yansıtacak şekilde dizayn edilmiştir. Özetle; yeni nesil meyhane kültürünü tam anlamıyla yansıtıyor. Kulağa hoş gelen müzikler eşliğinde eğlenceli zaman geçireceksiniz.

Köprüaltı Keyifli Meyhane

Köprüaltı Keyifli Meyhane
Köprüaltı Keyifli Meyhane

Muhteşem boğaz manzarasına karşı Köprüaltı Keyifli Meyhane’de hoş bir zaman geçirebilirsiniz. Köprüaltı Keyifli Meyhane yukarıda sıraladığımız çok farklı bir konseptten oluşuyor. Hem eski hem de yeni nesil meyhane kültürü şeklinde hizmet veriyor.

Veranda Pera

Veranda Pera - Yeni Nesil Meyhane
Veranda Pera

İstanbul’da teras mekanlar öne çıkıyor. Veranda Pera, terasıyla müşterilerin ilgi odağı haline gelmiş durumda diyebiliriz. Kaliteli müzikleriyle ve birbirinden lezzetli farklı mezeleriyle meyhane kültürüne farklı bir bakış kazandırmış. İstanbul’un en iyi yeni nesil meyhaneleri; konsept başta olmak üzere birçok özellikleriyle dikkat çekiyor.