Yeni Nesil Meyhanelere Bilirkişi Dokunuşu; Şamdan Mey-Hane

Yeni Nesil Meyhanelere Bilirkişi Dokunuşu; Şamdan Mey-Hane

Eveeet… Gelelim yeni nesil meyhanelere… Özellikle 2015 yılında malumunuz yeni nesil meyhaneler ciddi bir artış gösterdi. Birbiri ardına açılan, meyhane kültürüne bambaşka bir bakış açısı kazandıran bu meyhaneler kısa sürede özellikle gençlerin ilgi odağı haline geldi. Özellikle yeme-içme sektöründeki pastadan pay almak isteyen genç girişimcilerin öncü olduğu bu ‘yeni nesil meyhane’ konsepti şimdilerde daha emin ellerde! Sektöre yıllarını adamış, Nişantaşı’nda 30 yılı aşkın süredir verdiği kaliteli hizmet ve eğlence anlayışı ile hafızalara kazınan Park Şamdan’ın kurucusu Ersoy Çetin‘den bahsediyorum.

Rixos Pera’nın üst katında açılan Şamdan Mey-hane, Park Şamdan’ın bilinen ve alışıla gelen servis ve hizmet anlayışını da arkasına alarak yeni nesil meyhane konseptiyle karşımızda. Mekanda minimalist, ferah bir dekorasyon hakim. Işıltılı bir Haliç manzarasını boylu boyunca önünüze seren Şamdan Mey-hane‘de kulağınıza hafif hafif gelen eski Türkçe-yabancı şarkılarla ve elbette ne yiyeceğinize karar veremeyeceğiniz çok lezzetli bir menü ile muhteşem bir akşam geçireceğinizin garantisini vermemek imkansız!

Şamdan Mey-Hane

Şamdan Mey-hane‘de hafta içi ve hafta sonu özel menülerini, özellikle arkadaşlarınızla yapmak istediğiniz organizasyonlar için detaylı olarak yazıyorum.

Şamdan Meyhane - Rixos Pera

Hafta içi menüsünde, Vişneli Yaprak Sarma, Geleneksel Patlıcan Salatası, Tahinli Kırmızı Pancar, Bademli Kabak, Atom; kurutma biberli süzme yoğurt, Tekmili Fava, Kafkas usulü Acuka, Reyhanlı Haydari, sıcak mezelerde ise Çöp Şişte Çıtır Mantı, Kalamar Tava, ana yemekte ise Cızbız Köfte, Günün Balığı tatlılarda ise Meyve ve Baklavanın olduğu menü kişi başı 90 TL (2 Kadeh yerli içki dahil) Tüm servisler ortaya 2 kişilik porsiyonlar şeklinde. Bu menünün Tereyağlı Yaprak Ciğer ve limitsiz Yeni Rakı dahil fiyatı ise 140 TL.

Hafta sonu menüsünde, Kaskarikas; Sakız kabağı, kuş üzümü, kuru üzüm, soğan, Vişneli Yaprak Sarma, Geleneksel Patlıcan Salatası, Girit Rum Ezmesi, Tahinli Kırmızı Pancar, Bademli Kabak, Atom; kurutma Biberli Süzme Yoğurt, Tekmili Fava, Kafkas Usulü Acuka, Reyhanlı Haydari, sıcak mezelerde ise Çöp Şişte Çıtır Mantı, Kalamar Tava, ana yemeklerde ise Cızbız Köfte ve Günün Balığı tercih edebilir, tatlılarda ise Meyve ve Baklavanın dahil olduğu menü fiyatı kişi başı 120 TL. Kişi başı 2 kadeh içki dahil. Tüm servis ortaya 2 kişilik porsiyonlar şeklinde.

Hafta sonu limitsiz menüsünde, soğuk başlangıçlarda Vişneli Yaprak Sarma, Geleneksel Patlıcan Salatası, Tahinli Kırmızı Pancar, Bademli Kabak, Atom; Kurutma Biberli Süzme Yoğurt, Tekmili Fava, Kafkas Usulü Acuka, Reyhanlı Haydari, sıcak mezelerde ise Çöp Şişte Çıtır Mantı, Tereyağlı Yaprak Ciğer, Kalamar Tava, ana yemeklerde Cızbız Köfte ve Günün Balığı, tatlılarda da  Meyve ve Baklavanın ve limitsiz Yeni Rakı‘nın dahil olduğu limitsiz hafta sonu menüsü kişi başı fiyatı 155 TL. Tüm servis ortaya 2 kişilik porsiyonlar şeklinde.

Hazır 14 Şubat da yaklaşıyorken Şamdan Mey-hane, aklınızda olsun! Sevgiliniz veya eşinizle İstanbul’a karşı tadına doyamayacağınız yemekler yiyebilir, eşlik edecek güzel müziklerle romantik bir akşam yaşayabilirsiniz…

NOTLAR;

  • Doğum günü vb. özel gün kutlamaları için oldukça ideal
  • Kız kıza çok rahat gidilebilir
  • Fiyatlar, Park Şamdan kalitesine göre oldukça uygun
  • Rezervasyon gerekiyor

Şamdan Mey-Hane İletişim Bilgileri

Adres: Rixos Pera İstanbul, Kamer Hatun Mahallesi, Meşrutiyet Caddesi Beyoğlu
Telefon: 0212 3777000