John Wick Hakkında

John Wick 5 Resmen Duyuruldu!

2014 yılında başlayan aksiyon-gerilim film serisi John Wick, kısa sürede büyük popülerliğe ulaşmış ve sinema sektöründe aksiyon türünde en başarılı yapımlar arasında yerini almıştı. Serinin 2. ve 3. filmi de ilerleyen dönemlerde çıkmış, izleyicilerden ve basından yüksek puanlar almıştı.

Oldukça popüler olan ve beğenilen serinin 4.filmi John Wick 4, Mayıs 2021 için planlanmıştı ancak Koronavirüs nedeniyle vizyon tarihi 27 Mayıs 2022’ye ertelenmişti. Hayranları büyük üzüntüye uğratan bu gelişmenin ardından bu üzüntüyü bir nebze giderebilecek güzel bir haber geldi.

Lionsgate CEO’su John Feltheimer tarafından yapılan açıklamala göre, John Wick 4 ve 5 arka arkaya çekilecek. John Wick 4 ve 5’in çekimleri önümüzdeki yılın başlarında başlayacak. Başrol Keanu Reeves ise Matrix 4’ün çekimlerinin hemen ardından John Wick serisine geri dönecek.

John Wick 5 böylece oldukça erken ve sevindirici bir şekilde duyurulmuş oldu. John Wick serisi her geçen gün daha popüler olmaya ve yıllar geçtikçe yeni yapımlar ile karşımıza çıkmaya devam ediyor. Seriye ait yeni bir spin-off filmi olacak Ballerina‘da beklenenler arasında yer alıyor. Ayrıca ”The Continental” adlı spin-off dizinin de John Wick 4’ten sonra çıkışını yapması bekleniyor.