Ouzo Kalamış
Ouzo Kalamış

Lezzetli Bir Akdeniz Deneyimi: Ouzo Roof Kalamış

Yeme-içme sektöründe trendler belirli aralıklarla değişmekte ve son zamanlarda teras mekanları ve canlı müzik etkinlikleri popülerliğini arttırmaktadır. Şehrin en güzel manzaralı teras restoranları, lezzetli yemekleri ve canlı müzikleri ile birleştirerek ziyaretçilerine eğlenceli bir deneyim sunmaktadır. Anadolu yakasındaki temsilcilerden biri ise Ouzo Kalamış, Wyndham Kalamış’ın terasında bulunan ve manzarası, imza lezzetleri ve önemli sanatçıları ağırladığı sahnesi ile bölgenin öncü mekanlarından biri haline gelmiştir.

Ouzo Kalamış Manzara
Ouzo Kalamış Manzara

Ouzo Kalamış, haftanın her günü 15.00-00.00 arası hizmet vermektedir. Ege ve Akdeniz mutfağından özenle seçilmiş lezzetler sunan restoran, günün her saati ziyaret edilebilecek bir atmosfer sunmaktadır. Kalamış Marina’nın eşsiz deniz manzarası, balık mevsimi sırasında ziyaretçilerin keyifli vakit geçirmesine olanak sağlamaktadır. Şef Uğur Alparslan liderliğindeki mutfak, özellikle deniz ürünleri olmak üzere birçok imza yemeği ile oldukça iddialıdır. Menüde yer alan klasik mezeler, mevsim balıkları, Ege ahtapotu ve kalamarı (275₺) gibi geleneksel balıkçı lezzetleri yanı sıra, batı mutfağından da özel lezzetler sunmaktadır. Örneğin, menüdeki deniz ürünü üzerine tartar bölümü ve Porto Şarabı Soslu Kydonia, farklı bir deneyim sunmaktadır.

Ouzo Kalamış'ta Mostra'da hem kilo ile balık hem de deniz mahsulleri seçebilirsiniz.
Mostra’da hem kilo ile balık hem de deniz mahsulleri seçebilirsiniz.

Ouzo Kalamış, Perşembe ve Cuma günleri de dahil olmak üzere haftanın 4 akşamı canlı müzik etkinlikleri düzenlemektedir. Mekanın girişindeki balık mostrasında, günlük taze balık ve deniz mahsulleri seçenekleri yer almaktadır. İki kişilik paellası (275₺), mutlaka denenmesi gereken lezzetler arasındadır. Restoranda, et severler için de Şişte Kuzu Şalık, Çentik Kebabı gibi alternatifler sunulmaktadır. Ouzo Kalamış, yıl boyunca Ege, Zuhal Olcay, Demet Sağıroğlu gibi önemli sanatçılara ev sahipliği yapmaktadır. Restoranın müzik programını, Ouzo Kalamış Instagram sayfasından takip edebilir ve online olarak rezervasyon yapabilirsiniz.

Ouzo Roof Restaurant, Kalamış
Ouzo Roof Restaurant, Kalamış

Ouzo Roof İletişim Bilgileri

Ouzo Roof Adres: Fenerbahçe, Fener Kalamış Cd. No:38, 34726 Kadıköy/İstanbul
Telefon: (0530) 149 40 05