People Taksim

People Taksim

People Taksim, haftada üç gece canlı performans gerçekleştirmekte olan, özel günler için kutlamalar düzenlenen eğlence ve yemek mekanıdır. Taksim’de kolay ulaşım sağlanabilen bir lokasyonda olmasından dolayı müdavimleri de olan bir konsepte sahip. Hem eğlenmek hem de kaliteli ve güzel yemekler yemek istiyorsanız en azından bir gece denemenizi öneririm. Mutfak personeli alanına son derece hakim, Şef ve yardımcıları sayesinde hem dünya hem de klasik lezzetleri bir arada bulabileceğiniz bol çeşitli bir menüye sahip. Eğlence, yemek ve müzik bir arada olunca arkadaşlarla ve ya aile ile gidilebilir. Hem kaliteli yemek hem de güzel ve kaliteli müziğin bir arada bulunduğu mekan eğlence arayanlar için ideal.

People Taksim’de Nasıl Giyinmelidir?

Biraz klasik döşenmiş bir mekan olmasından dolayı genelde klasik ve gece davetine uygun kıyafetler giymek ideal tercih olacaktır. Erkekler ise takım elbise ya da tek ceket giyilmesi mekanla kıyafet uyumunu sağlamaya yeterli olacaktır. Rahat ve spor görünümlü salaş kıyafetler tercih etmek başların size dönmesine ve garsonların kınayan bakışlarına maruz kalmanıza dene olabilir.

People Taksim’de Ne Yenir Ne İçilir?

Yemek seçenekli fix menü şeklinde sunulmakta.” Başlangıç + ara sıcak + ana yemek + salata+ tatlı” şeklinde seçenekli olarak sunulan menünün fiyatı 380 TL olarak belirlenmiş. Yalnız bu fiyata alkol dahil değil. Alkol için de alt barem 60 TL den başlıyor. Eğer yemeğin üzerine müzik de dinlemek isterseniz içki dahil kişi başı 600 TL ile 1000 Tl arasında değişmektedir.

İçecek için ayrı seçim yapmak gerekiyor. Çünkü People Taksim‘de içecek Fix menü fiyatına dahil değildir. Seçilen içki çeşidinin yerli ve yabancı olması ve miktarı fiyatı belirliyor. Şişe ile istenen şarap ile kadeh olarak istenen şarap arasında fiyat farkı elbette var.

Dediğim gibi içkinin yerli veya yabancı olması çok etkili fiyatlarda. Seçilen yemeğin özelliğine göre dünya mutfağı veya Türk mutfağı tercihinde bulunmak mümkün. Başlangıç olarak yabani mantar tercihi yaptım. Başlangıç menüsünde  beaf steak tartardan kalamara kadar kuşkonmazdan içli köfteye kadar çeşit çeşit başlangıç var. Ana yemek olarak da süt kuzu incik yanında keçi peynirli salata tercih ettim.

People Taksim Yemek Menüsü
People Taksim Yemek Menüsü

Ben uzun pişen yemekleri seviyorum. Fakat mekanda fırında pişenler, ızgarada pişenler ve makarna, risottalar olarak kategorize edilmiş  ana yemek çeşitleri mevcut.  Ara sıcak olarak parmesanlı patatesten tutun dadeniz börülcesine kadar çeşit çeşit seçenek sunulmuş.  Bu kısımda Edirne yaprak ciğer güzel bir seçenek oldu. Ama tatlıda garsondan yardım istedim o da bana sufleyi önerdi. Kestaneli sufle gerçekten harikaydı. Menüde bulunan fıstıklı katmerde de aklım kaldı. Alkol almadığım için sadece soda içtim. Tatlının yanında kahve servisi benim gibi alkol almayanlar için güzel bir servis uygulaması olmuş.

People Taksim’e Kim Kim Gidilir?

Ailece gidilebilecek bir mekan olduğu  kadar arkadaşlar ve iş arkadaşları ile de gidilebilir. Çocuk götürülmesi alkol ve sigara ortamından dolayı pek tercih edilmemeli. Bekarlığa veda partisi, doğum günü kutlaması, ve eğlenmek için bir araya gelmiş gruplar olarak gidilebilir. Eş ile romantik bir yemek ve ardından dinlenecek harika bir müzikle unutulmaz bir gece olması sağlanabilir.

People Taksim Gece Klübü

Taksim People’a Ne Zaman Gidilir?

Gitmek için özel bir gece seçmeye gerek yok çünkü pazar günü hariç her gece bir program var. Gece 23.30’a kadar yemek müziği ve yemek servisi devam ediyor.  23.30’dan sonra ise canlı performanslarıyla Deniz Seki, Mehmet Erdem ve başka sanatçılar dönüşümlü olarak sahne alıyor mekanda. Biz cuma gecesi Deniz Seki’yi izledik. Gece saat 02.30’a kadar devam eden program ile kulaklarımızın pası silindi. Ama müzik için ayrı para ödemek gerektiğini unutmayın. Alkol almazsanız kişi başı 150 TL müzik için ücret alınıyor. Yemek yemeden sadece müzik ve içki için gelenler arzu ederlerse barda oturuyorlar.

People İstanbul - Taksim
People İstanbul Canlı Performans

Ne Kadar Ödenir?

Sadece yemek ve alkol için kişi başı 500 TL eğer alkol alınmazsa 380 TL ödeniyor. Ama üzerine bir de müzik dinlemek isterseniz artı 150 TL ekleniyor. Toplamda alkollü bir fix menü artı müzik kişi başı; 650 TL’yi gözden çıkarmak gerekiyor. Alkolsüz olduğunda bu fiyat 530 TL’ye kadar geri çekiliyor. İki kişi gidildiğinde taksi parasını da düşünüp toplamda 1500 TL harcamak mümkün. Bu segment mekanların fiyatlarına bakıldığında ortalama olarak değerlendirilebilen bir fiyat aralığındadır.

Özetle People Taksim

People Taksim oldukça güzel döşenmiş ama masaların arası biraz dar. Masalar da tabaklara ve servislere göre küçük kalıyor biraz. Bunu haricinde garsonlardan bazıları gerçekten işini sevmiyor. Bizim şansımıza işini seven bir garson servis yaptı. Saygılı ve nazikti. Uzun zamandır deneyimlemek istediğim bir mekandı. Bazı yorumların haklı bazılarının ise haksız olduğunu düşündüm. Yemeklerin kalitesi ve lezzeti çok iyiydi. Sufle anlatamayacağım kadar lezzetliydi. Müzik için ise söylenecek tek şey harika olduğu. Evlilik yıl dönümü ve özel kutlamalarda kendinizi özel hissetmek isterseniz tercih etmeniz gereken bir mekan.

People Taksim İletişim

People Taksim Adres: Gümüşsuyu Mahallesi, Asker Ocağı Caddesi, No:1, Harbiye, İstanbul

People Taksim Telefon: (0535) 620 8787

People Taksim Canlı Müzik