Meşhur Ortaköy Midyecisi İzmit

Meşhur Ortaköy Midyecisi İzmit Müşteri Kaybediyor

20 temmuz çarşamba günü İzmit tren istasyonuna doğru giderken yol üzerinde bulunan Meşhur Ortaköy Midyecisi İzmit’e uğradım bir balık ekmek alıp öyle gideyim dedim. Duvarda, “Balık ekmek Salata 4 TL” yazıyordu. Ben de garsona balık ekmek salata istiyorum dedim. Tamam dedi. O arada ne içersiniz deyince kola dedim. Kutu kola getireceğini düşünerek beklerken bana 200ML şişe kola getirdi. 2,5 TL fiyatla. Pahalılığını orada dile getirdim. Ardından balık ekmeği paket olmasını istedim, trene geç kalmamak için. ustaya yarım ekmek mi veriyorsunuz dedim. “evet” dedi. salatayı da yanında güzel bir şekilde paket yapacağını düşündüm. Aldım poşeti çıktım ve tren istasyonuna geldim.

Paketi bir açtım çeyrek ekmek, içinde küçük bir balık, kocaman kesilmiş bir domates, hiç kesilmemiş bir yaprak marul, yarım baş soğanı da arasına koymuş vermiş. Tabir-i caizse yal hazırlamışlar beyefendiler. trene yetişebilme ihtimalim olsaydı, geri dönüp bir balık ekmek parası daha verip kimsesiz hayvanlara da yemek hazırlamalarını söylerdim.

Balık ekmek salata 4 TL diyerek; ekmek yarım mı, çeyrek mi belli değil. Kola getiriyor, şişe mi kutu mu belli değil. Yazdığı promosyonlara belirsizlik katarak kandırıyorlar.

Siz söyleyin; balık ekmek salata, bir yarımbaş doğranmış soğan, bir yaprak marul ve bir kalın kesilmiş domatesten mi oluşur? biz yıllarca salatayı böyle mi tabir ettik.

Umarım bu yazı size ulaşır da bir daha ki sefere hizmetlerinizi tam yerine getirirsiniz. Yazımda hiçbir abartı yoktur. Izgaranın başındaki şişman çocuk balık ekmek arasına ne koyduğunu iyi bilir. Yarım baş soğanı hiç unutmayacağım.

Meşhur Ortaköy Midyecisi İzmit sizden hiç memnun kalmadım.