Netflix’in Şaşırtmayan Iron Fist Kararı
Netflix’in Şaşırtmayan Iron Fist Kararı

Netflix’in Şaşırtmayan Iron Fist Kararı

Marvel ve Netflix ortaklığında ekrana taşınan dizilerden en çok Iron Fist eleştirildi. Platform iki sezonun ardından Iron Fist kararı ile bizleri şaşırtmadı.

Bildiğiniz gibi Iron Fist’in macerasının ekrana taşınmasındaki asıl amaç The Defenders ekibini bir araya getirebilmekti. Özellikle Daredevil’ın ilk sezonuyla elde edilen başarının ardından gereksiz bir özgüvenle ekrana taşındı. Fakat MCU’nun en fazla eleştirilen işlerinden birine dönüştü. Bu durum ikinci sezonla da düzeltilemedi. Üstüne The Defenders’ın da devam etmeyeceği netleşince Iron Fist’in iptal kararının açıklanması gecikmedi. Netflix ve Marvel TV’nin ortak açıklamasında şu sözlere yer verildi:

“Marvel’s Iron Fist üçüncü sezonuyla Netflix’e dönmeyecek. Marvel TV ve Netflix’teki herkes Iron Fist ekibinin ortaya çıkarttığı sonuçla gurur duyuyor. Bu iki sezonu seyreden hayranlara minnettarız. Iron Fist dizisi son bulmuş olsa da, kahramanımız yaşamaya devam edecek.”

Süslü lafları bir kenara bırakırsak Iron Fist’in üçüncü sezonu olmayacağını ancak Danny Rand’in diğer dizilerde yan karakter olarak karşımıza çıkacağını anlıyoruz. Bakalım The Defenders ve Iron Fist’ten sonra iptal furyası hangi karakteri vuracak? Tahminleri alalım! Bizce sıradaki Luke Cage olabilir.