Paşalimanı
Paşalimanı

Paşalimanı

İstanbul Anadolu yakasında gezilecek yerler için doğru yerdesiniz ve incelemeye devam ediyoruz. Eğlenceli ve bir o kadar da dinleneceğiniz bir hafta sonu planlamak için İstanbul’da gezilecek en güzel yerleri incelemeye şimdiden başlamalı ve kendiniz için güzel planlar yapmalısınız.

Hafta sonu İstanbul’un yorucu havasından kurtulmak ve güzle bir kahvaltı ile güne başlamak isterseniz Anadolu yakasında sizi bekleyen birkaç noktaya göz atmalısınız. Bence bunların başında gelen Paşalimanı, rahat rahat kahvaltı yapabileceğiniz ve boğaza karşı kahvelerinizi yudumlayabileceğiniz güzel bir yerdir. Üstelik sahildeki kafelerde oldukça güzel hizmet vermektedir.

Üsküdar yolu üzerinde bulunan Paşalimanı, Amiral Piyale Paşa’nın kendisine bir saray yaptırması ile isim yapmıştır. Ciner Holding Merkezi olarak kullanılan ve eskilerin tütün deposu olan 1923 yılında yapılmış bir yapı bulunmaktadır. İstanbul Devlet Opera ve Balesi tarafından kullanılmaktadır ve içinde bir de tiyatro salonu vardır.

İstanbul’da gezilecek yerler listesinde Anadolu yakasında gezilecek yerleri inceleyerek devam ediyoruz. Güzel bir hafta sonu için Paşalimanı’nı değerlendirmelisiniz. Benden size tavsiye.