Apple Martini "Appletini" Kokteyl Tarifi
Apple Martini "Appletini" Kokteyl Tarifi

Apple Martini “Appletini” Kokteyl Tarifi

En güzel tada sahip kokteyllerden birisi olan Apple Martini, hazırlanışının çok kolay olması sebebiyle, özellikle yurt dışında insanların evde içmeyi en çok tercih ettiği kokteyllerin başında gelir. Evde içtiğinizde “Gel keyfim gel.”, bir barda içtiğinizde “Ağzının tadını biliyor..” dedirten Apple Martini aynı zamanda “Appletini” ismiyle de tanınan bir kokteyl. Lafı daha fazla uzatmadan hemen bu lezzetli kokteyli kendi evinizde nasıl yapabileceğinizi anlatmaya başlayalım.

Öyleyse Malzemelere Geçelim;

  • Votka
  • Martini
  • Elma Suyu

Apple Martini Hazırlanışı

İhtiyacımız olanların tamamı bu kadar. Bir shaker’ın içine 3-5 adet küp buz atarak işe başlayalım, 1 shot Votka, 1/2 shot Martini, 2 shot elma suyunu da shaker’a ekleyip, kokteylimiz iyice soğuyup birbirine karışana kadar shake’lemeye devam edelim. Kullanmak istediğiniz bardağa isterseniz hiç buz koymadan, isterseniz 1 ya da 2 tane küp buz atıp kokteyli de üzerine dökelim ve kokteylimiz bu kadar kolay bir şekilde hazır.

Geriye sadece süslemek kalıyor. Apple Martini’nin olmazsa olmazı yeşil elma dilimleridir, bardağın kenarına elma dilimlerini takıp, kokteylin içine atacağınız bir tane kiraz ise onu kusursuz görünen bir Apple Martini haline getirecektir. Tadını çok beğeneceğinize emin olduğumuz Apple Martini, lezzetiyle başınızı döndürmeye hazır!