Ekspres İnegol Köftecisi Kadıköy İnceleme

Ekspres İnegöl Köftecisi

Burada hep bahsettiğim gibi “Çarşı” kültürünü çok seven birisi olarak Beşiktaş ve Kadıköy çarşılarının benim için önemi büyüktür. Şehir içinde yaşamayı gerektiğinde araç kullanmadan işe gidip gelmeyi seviyorum. Kadıköy Çarşısına ne zaman gitsem uğrayacağım adresler hep bellidir aslında. Bunların hemen başında Ekspres İnegöl Köftecisi gelir. Yıllardır aynı kalitede hizmet veriyorlar ve lezzet hiç değişmeden devam ediyor.

Tesadüfen 12 sene önce keşfettiğim ama ağzının tadını bilenlerin tercihi olan Ekspres İnegöl Köftecisi tam çarşının içinde meşhur Baylan’ı geçince karşınıza çıkıyor. Burada az ama öz çeşit var. Türkiye’de hemen her bölgede kendine özgü köfte yapılıyor ama benim ilk tercihim her zaman İnegöl Köftesi olmuştur. İşte tam da burada gerçek bir İnegöl yemeniz mümkün. Yüksek tavanlı ve ferah mekanda dekorasyon yıllardır değişmedi ve öncelikle plastik bir materyal olmamasından dolayı mekan sahibini kutlamak gerek. Mermer masalar ve demir sandalyeler içinde yerinize oturur oturmaz işini bilen garsonumuz masaya gelip siparişinizi alıyor. Burada köfteden başka bir şey yememek gerek. Ben her seferinde Köfte-Piyaz birlikteliğini bozmadan karnımı doyuruyorum.

Ekspres İnegol Köftecisi KadıköyPiyazda yumurta olmasını hep sevmişimdir. Köftenin yanında kızarmış patates ve biber turşusu veriliyor. Acı sosu da çok güzel. Ama asıl takdir edilmesi gereken harika köfteler. İnegöle özgü hafif lastik kıvamında ama ağzınıza atınca tadına şaşıracağınız, baharatı tam kararında köfteler gerçekten mükemmel. Eti aldıkları yeri sormadım ama her gittiğimde aynı lezzeti bulmak benim için sürpriz olmadı. “Sonuçta köfte abartma” diyebilirsiniz ama basit bir yemeği bile standardı bozmadan yapmak bu işte kalıcı olmanızı sağlıyor bence. Patates kızartması da ev tip yani dondurulmuş değil taze kesilip kızartılmış. Yanına porsiyon olarak sipariş etmemek çok zor.

Kadıköy Ekspres İnegol KöftecisiKöfte-Piyaz ve sonrasında isteyenlere ne çok iyi ne çok kötü bir irmik tatlısı… İşte mükemmel bir yemek. Fiyatları gayet makul. Lezzet ve hijyen ise 10 numara. Burada köfte yemeden Kadıköy’den geçilmez.

Ekspres İnegöl Köftecisi İletişim Bilgileri

Adres: Muvakkithane Cad. No:13/A | Caferağa, Kadıköy, İstanbul