İspanya'da alışveriş ve Hediyelik Eşya

İspanya’da Alışveriş ve Hediyelik Eşya

Her yıl milyonlarca ziyaretçisi olan İspanya dünyanın belki de en güzel doğasına, denizine ve antik kalıntılarına sahip ülkelerinden birisidir. Enfes manzaraları, antik kentleri, su kemerleri ile tarihin ve doğanın izlerini sürerken aynı zamanda son derece modern ve çağdaş bir ülke olarak gelen tüm ziyaretçilerini kendisine hayran bırakmaktadır.

İlginç festivalleri, kültürel zenginlikleri ile de oldukça değişik ve eğlenceli bir seyahat vadeden İspanya birçok ülkeden gelen turların uğrak noktalarından birisi olmuştur. En büyük ikinci şehri olan Barselona ülkenin en kozmopolit şehirleri arasında yer alır. Ülkenin en kalabalık şehirlerinden birisi olan Barselona aynı zamanda Akdeniz’in de en işlek limanlarından birisine sahiptir.

Kendine özgü mimarisi, oldukça zengin mimari eserleri ile herkesi büyüleyen şehir ülkenin de en popüler turistik merkezlerinden birisini oluşturmaktadır.

Barselona ayrıca İspanya mutfağının da eşsiz lezzetlerini tadabileceğiniz mükemmel mutfaklarla tanışabileceğiniz bir şehir.

Bu eşsiz gezi esnasında hem kendiniz hem de sevdikleriniz için mutlaka bir anı bırakmak isteyeceksiniz. Bunun için İspanya’dan alabileceğiniz hediyelik eşyalar size ve sevdiklerinize eve dönüşünüzde bile o harika günleri hatırlatacaktır.

İspanya’dan Alabileceğiniz Hediyelik Eşyalar

İspanya denildiğinde ilk akla gelen şeylerden birisi de boğa güreşleridir. Özellikle Sevilla’da birçok meraklısının olduğu ve popüler hale gelen boğa güreşleri için siz de favori olan boğa güreşçilerinin isimlerinin yazılı olduğu bir afiş satın alabilirsiniz. Hatta sevdikleriniz için de farklı afişler tasarlayabilirsiniz.

Espadrilles

Espadrilles
Espadrilles

Yaz aylarında birçok kişinin rahatlığı ve kullanışlılığı için giymeyi tercih ettiği espadrilles İspanya’ya özgü hoş bir hediye olabilir. En kaliteli ve en güzel espadrillesler i Gothic Quarter’daki La Manuel Alpargatera’da bulabilirsiniz.

Lladro Favorio

Lladro Favorio
Lladro Favorio

Lladra isimli bu porselen biblolar aslında Katalan kültürüne ait oldukça hoş objelerdir. İspanya’dan dönerken hem kendi eviniz için hem de sevdikleriniz için mutlaka Lladro biblolardan temin etmelisiniz.

Porron

Porron
Porron

Porron ise bir şarap sürahi sidir. İspanya’nın birçok bölgesinde yaygın olarak kullanılan porronlardan alarak eve dönüş şarabınızı kadeh yerine porrondan içebilir ve İspanya’yı hatırlayabilirsiniz.

Azulejo

Azulejo
Azulejo

Azulejo; Arapçada “cilalanmış taş” anlamına gelmektedir. Az – zulayj kelimesinden türetilen Azulejo, İspanyollar tarafından yapılan ünlü el yapımı seramiklere verilen isimdir. Bu küçük seramiklerle ister kendi evinizde ister sevdiklerinizin evlerinde oldukça hoş dekorlar oluşturabilirsiniz.

Turron

Turron
Turron

Turron; badem ve baldan yapılan bir çeşit helvadır. Daha çok Noel zamanında tüketilir. Bu muhteşem tat sevdikleriniz için de leziz bir hediye olacaktır.

Manchego

Manchego
Manchego

%100 koyun sütünden yapılan bir peynir olan Machego, değişik tatları denemekten keyif alan peynir severler için harika bir hediye olabilir. Peynirin en önemli özelliği ise 60 gün ile 2 yıl arasında yaşlandırılmasıdır.