Dubai’ye Çocukla Gitmek İçin 7 Sebep

Dubai’ye Çocukla Gitmek İçin 7 Sebep

Dubai, hiç bir zaman favori şehrimiz olmadı fakat çocukla gidince yapılacak çok fazla şeyin olduğunu görüp çocukla gidilmesi gereken en güzel yerlerden biri olduğuna karar verdik. Aralık ayında gittiğimiz Dubai nemsiz 30 derecede seyreden havasıyla o kadar keyifliydi ki acaba bir daha ne zaman gitsek diye düşünmeye başladık. Peki Dubai’ye çocuklarla gidildiğinde ne yapılır?

Akvaryumlar

Dubai Akvaryumları
Dubai Akvaryumları

Dubai’ye çocukla gidenlerin en çok rağbet ettiği şeylerden birisi de akvaryumlarıdır. İki adet büyük boyutta muhteşem balıkların, penguenlerin olduğu akvaryumlar bulunmakta. Biri Dubai Mall’un içindeki Dubai Aquarium diğeri de Atlantis Palm’ın içindeki The Lost Chambers. Burada balıkları besleyebilir veya cam teknede balıkları izleyebilirsiniz. Eğlence %100 garantili.

Açık Su Parkları

Atlantis Palm Aquaventure - Dubai
Atlantis Palm Aquaventure – Dubai

Hava her zaman sıcak ve ılıman olunca açık su parkları kaçınılmaz oluyor. İki adet çok ünlü su parkı var. Birisi her çocuğun ve her yetişkinin hayali olan Wild Wadi diğeri ise yine Atlantis Palm’da olan Aquaventure. Korkunç kaydırakları ve çeşit çeşit havuzlarıyla su parkları kesinlikle yapılacakların başında geliyor.

Çölde Safari

Dubai'de Çöl Safarisi
Dubai’de Çöl Safarisi

Kim demiş çocuklar çölde safari yapamaz diye? Eğer özel araç kiralarsanız bebek koltuğu ile birlikte çocuğunuzu çöle götürebiliyorsunuz. Kişi başına 220 AED iken 1400 AED vererek kocaman beyaz bir Landcruiser kiralayabilirsiniz. Herkese şiddetle tavsiye ederiz.

Dubai Mall

Dubai Mall
Dubai Mall

Bildiğiniz tüm alışveriş merkezlerini bir kenara koyun. Burada sadece muhteşem alışverişler yapılmıyor, burada dünyanın en yüksek binası Burj Khalifa’nın tepesine çıkabiliyor, Kidzania ve Sega gibi çocuklar için oyun merkezlerine gidebiliyor, akşamları muhteşem su gösterilerini izleyebiliyor ve Cheesecake Factory, Magnolia Bakery, Rainforest Cafe gibi muhteşem Amerikan icatlarında yemek yiyebiliyorsunuz. Çocuğunuza değişik bir oyuncak mı almak istiyorsunuz Londra’nın en güzel oyuncak dükkanı Hamleys’e girip çocuğunuzu gözden kaybediyorsunuz Virgin’a girip hayatınızda görmediğiniz ilginç ürünler alıyorsunuz. Çocuk kıyafetleri ise cabası. Fiyatlar ise vergi olmadığından oldukça uygun diyebilirim.

Plajlar

Jumeriah beach
Jumeriah beach

Hangi çocuk plajda zaman geçirip, kumlarla oyun oynamaktan hoşlanmaz ki hele Türkiye kışı yaşıyorken. Bizim favori yerimiz Jumeirah Beach. Burada bir sürü plaj olduğu gibi buraya kıyısı olan bir otelde de kalınarak kumun ve denizin tadı çıkarılabilir. Cesareti olanlar yine burada bulunan Dubai Skydive’a katılıp uçaklarla plajın üzerine atlayış yapabilir.

Kayak Yapmak

Emirates Mall
Emirates Mall

Kar yağmayan bir ülkede kayak yapabilme fikri kulağa oldukça ilginç geliyor  fakat bu bahsettiğimiz yer Dubai ise insan hiç şaşırmıyor. Benim çok ilgimi çeken bir şey olmasa da denemek isteyenler Emirates Mall’un yolunu tutabilir.

Çölde Sıcak Hava Balonu

Dubai Sıcak Hava Balonu
Dubai Sıcak Hava Balonu

Uçsuz bucaksız bir çölde sıcak hava balonuna binmek oldukça güzel bir atraksiyon olabilir eğer çocuklarla yapacaksanız çok hoşlarına gideceğinden emin olabilirsiniz. Tek yapmanız gereken bir balon turu yapan firmayla bağlantıya geçmek.