Kadınlar İçin En Tehlikeli 5 Ülke
Kadınlar İçin En Tehlikeli 5 Ülke

Kadınlar İçin En Tehlikeli 5 Ülke

Keyifle seyahat etmek ve dünyanın en güzel ülkelerini keşfetmek için tercihlerinizi yapabileceğiniz birbirinden özel noktalar var. Ancak hayatınızda ilk kez gittiğiniz ve daha önce hiç görmediğiniz bir ülkede, bir şehirde başına gelebilecekler için hazırlıklı olmalısınız!

Bu sizi korkutmasın, sadece söylemeye çalıştığım, tanımadığınız bir yer hakkında daha fazla bilgi sahibi olmanızdır. Ülkelerin hangi şehirlerinde ne gibi olaylar yaşanmış ya da alışveriş yaparken nelere dikkat etmelisiniz? İşte buna benzer detaylar ve hatta hastalık risklerine göre de tercihlerinizi dilediğiniz gibi yapabilirsiniz.

Kongo

Kongo
Kongo

Maalesef dünya üzerinde en çok cinsel suçun işlendiği ülkedir. Kongo’da yılda 400 bin kadar kadının tecavüze uğradığı resmi kaynaklardan yansıyan sonuçlardır.

Hindistan

Hindistan
Hindistan

İnsan kaçakçılığının maalesef ki en yaygın olduğu ülkedir.2010 yılı raporuna göre seks köleliği ve zorla çalıştırma gibi pek çok suç, her yıl Hindistan’da milyonlarca insanın başına geliyor. Ayrıca en acı taraf ise milyonlarca kız çocuğunun henüz annesinin karnındayken ya da doğduktan hemen sonra öldürülüyor olması.

Venezuela

Venezuela
Venezuela

İnsan kaçakçılığının ve özellikle organ tacirlerinin çok fazla olduğu bir ülkedir. Kesinlikle kendinizi güvenmediğiniz ülkede bulunmamalısınız.

Kolombiya

Kolombiya
Kolombiya

Kadınların aşağılandığı, eğitim için bile sınıfın düşürüldüğü ve şiddetin oldukça fazla olduğu bir ülkedir.

Brezilya

Brezilya
Brezilya

Gidip görebileceğiniz en güzel ülkelerin başında gelmektedir. Ancak bulunduğunuz noktada herhangi bir huzursuzluk ya da kavga havası sezerseniz derhal oradan uzaklaşın. Özellikle böyle kavga zamanlarında çantanıza ve özel eşyalarınıza dikkat edin! Çünkü hırsızlığın en çok yaşandığı ülkelerin başında gelmektedir.

Yurt dışı turlar ile yeni yerler keşfedebilir, en güzel zamanları geçirebilirsiniz. Ancak unutmayın ki can güvenliği her şeyden daha önemlidir. Zaten gergin geçen bir seyahatte size pek bir şey katmamış olacaktır.