Soho Ortaköy Tapas Menüsüyle Ön Planda

Soho Ortaköy Tapas Menüsüyle Ön Planda

Ortaköy’ün yeni sayılabilecek mekanı Soho Ortaköy’de İtalyan ve İspanyol ağırlıklı olmak üzere Akdeniz Mutfağı hakim. Mekan, salatalardan makarnalarnalara odun fırını ve kömür ızgarada hazırlanan ana yemeklere ve pizza çeşitlerine kadar geniş bir ürün yelpazesiyle karşımıza çıksa da onu diğerlerinden ayıran en önemli çıkış noktası, oldukça zengin Tapas menüsü. Tapas menüsünde, Panzerottini (7 TL), Mini pizza (10 TL), Risotto Topları (9 TL), Patates Bravas (8 TL), Prosciutto Bruschetta (9 TL), Mini içli köfteler (9 TL), Izgara Peynir (7 TL), Polpettini (11 TL), Somon Şiş (12 TL), Bonfile Şiş (15 TL), Mini Burger (10 TL), Karides Şiş (15 TL), Ahtapot Şiş (14 TL), Chili Tavuk (8 TL) var.

Menüsünü hazırlarken hiçbir dondurulmuş ve hazır gıda kullanmayan Soho Ortaköy’ün mutfağından çıkan tüm lezzetler, mevsiminde ve taze tüketilen ürünlerle hazırlanıyor. Geniş menüde sağlığına dikkat edenler de unutulmamış. Özel olarak hazırlanan ‘SoFit’ menüsü sporcular ve sağlıklı yaşam için hazırlanmış farklı lezzetlerle dolu. SoFit menüsünde; Granola (14 TL), SoFit Omlet (5 TL), Quinoa Salatası (28 TL), Buharda Somon (33 TL), Köy Tavuğu (30 TL), Izgara Bonfile (49 TL) yer alıyor.

Mekanın menüsünde mutlaka denenmesi gereken lezzetler arasında taş fırında enginar, odun fırınında ağır ateşte pişmiş dana yanak. Bizzat denedim, bana enginar yedirebilen tek mekan diyebilirim.

Fiyatlar ortalama şu halde;

Çorbalar, 12-14 TL

Başlangıçlar, 14-45 TL

Tapaslar, 7-15 TL

Salatalar, 22-32 TL

Makarnalar, 22-30 TL

Pizzalar, 22-39 TL

Ana yemekler, 29-49 TL

SoFit, 14-49 TL

Tatlılar, 8-19 TL

Kahvaltı 15-25 TL

Soho Ortaköy İç Mekan

100 kişi kapasiteli yüksek tavanlı ferah iç mekanı ve 70 kişi kapasiteli terası ile size Ortaköy’ün karmaşasından uzaklaştırmayı başarıyor. Mekanın dekorasyonunda kullanılan renkler ve malzemeler rahat bir ortamın sinyalinii verirken barda kullanılan grafitiler ve objelerle konukları dinamik tutuyor. Mekanın bir duvarında ise mekanın ismini aldığı New York’un Soho semtinin mimarisine gönderme yapan bir apartman figürü de var.

NOTLAR;

  • Özel etkinlikler için müsait
  • Aralıklarla yapılacak mekan etkinlikleri takip edilebilir
  • Alkol menüsü oldukça geniş
  • SoFit menüsü sağlıklı yaşam meraklıları ve sporcular için

SOHO ORTAKÖY İLETİŞİM;

Adres: Ambarlıdere Cad. No:6-7 Ortaköy

Telefon: 0 212 217 45 40